poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Pijmy dużo wody!

Fala upałów coraz większa, a nasz organizm potrzebuje dużo wody.

zdj.w-spodnicy.ofeminin.pl


Należy pamiętać, że pić trzeba nie tylko wtedy  kiedy chce nam się pić, ale należy nawadniać organizm dużo częściej.
 Zwłaszcza kobiety powinny pić dużo więcej płynów niż mężczyźni. Dlaczego? Ponieważ kobiety dużo częściej zapadają na zapalenie dróg moczowych, więc ich nerki powinny być częściej przepłukiwane, aby pozbyć się bakterii.

A czy wiecie, że odpowiednia ilość płynów dostarcza do wnętrza jest najlepszym sposobem na utrzymanie jędrności skóry?

Ile płynów powinniśmy wypijać?
Lekarze zalecają, aby wypijać 2 i pół litra wody dziennie, a jeśli uprawiamy sporty powinniśmy pić więcej, ponieważ obficie się pocimy.
Oczywiście nie znaczy to, że musimy wypijać 2 i pół litra wody, bo należy pamiętać, że w pokarmie zazwyczaj spożywamy już litr wody. Kawa i herbata to także woda, ale należy liczyć to w ten sposób, że na jedną szklankę (250ml) woda stanowi tylko 150 ml.
Przyzwyczajmy się do picia czystej wody, a już na pewno należy odstawić napoje gazowane, które zawierają niesamowitą ilość cukrów.

Dbajmy o zapas wody mineralnej w domu. (Ja mam zazwyczaj dwie zgrzewki w zapasie)
Jeśli mamy podwyższone ciśnienie, pijmy wodę mineralną ubogą w sód. Zawartość związków mineralnych podana jest na etykiecie.

Postawcie w domu w widocznym miejscu dwie butelki wody mineralnej- będzie widoczne dla was ile jeszcze powinniście jej wypić.

Od czasu do czasu do wody możecie dodać plasterek cytryny, limonki, pomarańczy lub mięty.Nie musimy ograniczać się tylko do wody. Kawa też jest nam potrzebna :) a nie ma chyba nic lepszego jak poranny zapach kawy wypity w dodatku w doborowym towarzystwie :)
Kofeina działa pobudzająco na korę mózgową i rozszerza naczynia krwionośne, małe dawki nas orzeźwią, ale jeśli tej kofeiny będzie zbyt dużo możemy stać się niespokojni.
Jeśli Wasz organizm dobrze toleruje kawę i herbatę możemy jej wypijać około 6 filiżanek dziennie bez szkody dla zdrowia.


Autor: Michał Maleszewski
 Dołącz do mnie na Fb!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz