Nadaję się?

Być może wielokrotnie zastanawiałaś się nad byciem modelką. Być może nadal się nad tym zastanawiasz?
A może znajomi Cię do tego namawiają?
Przybliże Wam dzisiaj jakie podstawowe warunki trzeba spełniać, aby zostać zauważonym w świecie modelingu.W dzisiejszym świecie co trzecia ładna dziewczyna mówi o sobie, że jest modelką.
Wystarczy tylko mieć znajomego fotografa, pomysł na sesję, konto na maxmodels i jest się modelką...ale czy o to chodzi?
Niestety, aby zostać modelką (mówię oczywiście o hight fashion) jest kilka bardzo istotnych elementów, które należy spełniać.
Te elementy to:

Wzrost-wymiary.
W światowych agencjach modelek absolutne minimum to 175 cm wzrostu. W Polsce już 173-174 cm. Górna granica to 182 cm. Wymiary modelek wybiegowych to biust: 80-90, talia 58-64, biodra 85-90.
Jeśli chodzi o wagę to nie ma specjalnych wymogów jednak ważne jest to, aby mieć proporcjonalną sylwetkę. Oczywiste jest to, że niektóre osoby mogą mieć cięższe kości.


CERA


zdj.kobieta.wp.pl
Powinna być gładna, bez przebarwień i trądziku. Od modelek zawsze wymaga się, aby nawet przed nałożeniem makijażu miały skórę jak niemowlęta. Wbrew tego co dziś można zobaczyć na portalach dla modelek nie chodzi o to, aby godzinami przesiadywać  na solarium. Oczywiście piękna opalenizna świetnie wygląda, ale nigdy nie spotkałam się, aby do agencji przyjmowane zostawały dziewczęta z nienaturalnym kolorem skóry.

WŁOSY


zdj.konisko98.pinger.pl


Włosy mają być naturalne, zadbane, a przede wszystkim długie. Należy o nie szczególnie dbać. Podcinać rozdwojone końcówki i odżywiać.

SYLWETKAJak wcześniej pisałam- proporcjonalna. Proste nogi, wcięcie w talii oraz brak celulitu.


CHARAKTER
Jest on bardzo ważny. Przede wszystkim należy być elestycznym (zdolnym do zmian) nie tylko w wyglągdzie, ale także w trybie życia. Trzeba umieć pracować z ludźmi, mieć zdolność do poświęceń i umiejętność nastawienia się na ciężką pracę oraz zdolność do uczenia się języków obcych.

Jeśli spełniasz te warunki to gratulujemy, jeśli jednak nie- należy pamiętać, że modeling  oferuje wiele innych opcji. Być może powinnaś pomyśleć o fotomodelingu?

W każdym razie życzę powodzenia.

Wkrótce opublikuję wywiady z kolegami z branży, którzy wypowiedzą się na poszczególne tematy.

A jeśli macie pytania jakie chcielibyście zadać styliście włosów lub makijażyście to czekam na propozycje w komentarzach.

Pozdrawiam.


Komentarze