Pieniądze...

zdj.fashionising.com

W modelingu można mieć ich fortunę pod warunkiem, że jesteś w światowej czołówce modelek.
W Polsce modelki zarabiają dużo mniej, a biorąc pod uwagę, że powstaje coraz więcej konkursów piękności, w których wygrywa się kontrakty, sam fakt udziału w kampanii reklamowej często bywa zapłatą.
Oczywiście jest także u nas kilka modelek, które zarabiają świetnie, ale nie wiem czy stosowne jest tu określenie, że te modelki sa "u nas"... A to dlatego, że pracują za granicą...

Brazylijska piękność Gisele Bundchen w 2011 roku zainkasowała sumę 35 mln dolarów, kolejna była Heidi Klum- 14 mln, Kate Moss i Adriana Lima- 7 mln...
O takich zarobkach polskie modelki mogą jedynie pomarzyć...

A co z Anją Rubik?


zdj.wizaz.pl

Anja jest 28 letnią polską modelką, która rozchwytywana jest przez najlepszych projektantów na całym świecie m.in. Valentino, Versace, Dior, Emporio Armani, Dolce & Gabbana, Emanuel Ungaro i wielu innych, których nie sposób wymienić. Znaczenie ma na pewno także jej doświadczenie, bowiem zaczynała w wieku 15 lat. Magazyn "Forbes" wycenił ją na 320 tys. złotych, a to oznacza, że właśnie tyle może zażądać za jedną kampanię reklamową.
Anja zatem jest na 3 miejscu w rankingu "Top 50 Models"...możemy także poszczycić się kolejną polką Kasią Struss (Strusińską), która w tym samym rankingu jest na 16 miejscu.Wymieniłabym także Karolinę Malinowską, która także była jedną z najbardziej znanych modelek. Niestety Karolina w 2003 roku zrezygnowała z międzynarodowej kariery..."Niestety" dlatego, że dziś byłaby pewnie wysoko ponad Anją Rubik.
Z Karoliną pracuję do dzisiaj i wiem, że jest szczęśliwą matką, a tego  nie można porównywać do "kariery".

Początkująca modelka może liczyć na 5 tys. euro, ale pod warunkiem, że należy do dobrej agencji, która potrafi wynegocjować kontrakty w innym wypadku miesięczna pensja modelki pracującej wyłącznie w Polsce  to około 2-2,5 tys, a jeśli dostanie większą kampanię to może zgarnąć za nią pare tysięcy.

Są jeszcze tzw. freelancerki (modelki, ktore nie pracują dla żadnej agencji). W przypadku sesji do gazetki promocyjnej mogą liczyć na zapłatę od 200-400 zł.
Przykładowe stawki za zdjęcia początkującej "fotomodelki" to:
- 50 zł za wykorzystane zdjęcie
- 100zł za zdjęcie topless
- od 2000-5000 za zdjęcie np.do kampanii bilbordowej
- od 2000-4000 za udział w reklamie telewizyjnej

Jak widać te stawki są znacznie mniejsze niż u modelek światowej sławy, a modeling w Polsce nie jest tak opłacalny jak za granicą...
Jeśli jednak nadal masz ambicje zostać światową Top Modelką unikaj rozbieranych sesji zdjęciowych.
Zgubne jest to, że dzięki nim zyskasz karierę.

Komentarze

Prześlij komentarz