Agencje modelek.

Czym są agencje modelek? Czy są potrzebne? Komu są potrzebne?
Na te wszystkie pytania odpowiem w dzisiejszym poście.

zdj.Jakub GadzalskiAgencja modelek to firma, która istnieje po to, aby połączyć modelki z pracodawcami (czyli klientami agencji modelek).

Przykład: Firma odzieżowa o nazwie X potrzebuje jasnowłosej modelki o wzroście 178 cm, biust- 88 talia 60- biodra 90 kontaktuje się z agencją modelek, która reprezentuje sto dziewcząt. W swojej bazie wyszukuje modelki odpowiadające przedstawionym kryteriom i tych portfolio (albumy ze zdjęciami) pokazuje klientowi. Klient wybiera 5 dziewcząt, które zaprasza na sesje próbną. Po zobaczeniu efektów sesji, agencja otrzymuje kontrakt na zlecenie. Modelka zazwyczaj otrzymuje około 70% kwoty całości kontraktu, pozostałe 30% należy do agencji.

Komu potrzebna...?

Agencja modelek potrzebna jest klientowi czyli np. firmie odzieżowej, projektantom, producentowi kosmetyków. Wyobraźmy sobie, że projektant robi pokaz mody swojej najnowszej kolekcji i potrzebuje 40 modelek...Nie wychodzi na miasto w ich poszukiwaniu, ale zgłasza się do agencji modelek, która informuje o castingu.

Agencja modelek potrzebna jest także modelkom, ponieważ dzięki niej otrzymują zlecenia, dowiadują się o castingach. Agencja promuje swoje modelki poprzez serwis internetowy, na którym znajdują się portfolia,  negocjuje jej wynagrodzenie i daje zatrudnienie.

W Agencjach zazwyczaj znajduje się od 20-60 modelek.

Kontrakty...

Zazwyczaj zawierane są na 3- 6 lat lub bezterminowo.
W takich wypadkach wyłączność na reprezentowanie modelki posiada agencja. Znaczy to, że to ona poszukuje dla Ciebie zlecenia i nie pozwala Ci pracować na "własną rękę".
Pamiętajmy, że zazwyczaj im więcej swobody zostawia nam agencja tym lepiej.
Modelki, które posiadają w agencji umowy na wyłączność w pierwszej kolejności otrzymują zlecenia, ponieważ agencja ma obowiązek "większego reprezentowania" właśnie tej modelki. Jest to zabezpieczenie się przed sytuacją, aby modelka nie  mogła zaszkodzić swojemu wizerunkowi.

Ważne: Najlepsze agencje w Polsce praktycznie zawsze wymagają wyłączności. Dają Ci gwarancję, że będziesz miała pracę.
Nie są to tylko zlecenia w Polsce. Agencja reprezentuje Cię także zagranicą.zdj.Dawid Lukasik

Wkrótce: najlepsze polskie agencje modelek, najlepsze światowe agencje, kontrakty zagraniczne.
Komentarze

  1. Egzotyka tego bloga jest powalająca, a to ze względu na bardzo wyszukane zdjęcia.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz