Czy tętno ma znaczenie?

Często zaczynając się odchudzać, zasięgamy porady co robić, jaki trening wybrać.
Dowiadujemy się wtedy, że "musimy robić dużo aerobów...". Wybieramy swoje ulubione urządzenie i zaczynamy ćwiczyć.
Chcemy jak najszybciej osiągnąć wymarzony efekt (tzn. spalić tkankę tłuszczową) i ćwiczymy ile tylko mamy sił. Niestety nie zdajemy sobie sprawy, że to zła droga.Takim sposobem będziemy kształtować bardziej swoją wytrzymałość, jeżeli wcześniej nie padniemy na zawał serca.

Wysiłek aerobowy (inaczej tlenowy), jest to trening, w którym energia dla pracujących mięśni dostarczana jest na skutek spalania tkanki tłuszczowej.

W treningu na redukcję tkanki tłuszczowej ważne są odpowiednie proporcje oraz kolejność wykonywanych ćwiczeń. Jeżeli chodzi o ćwiczenia aerobowe, to bardzo ważną rolę, a w zasadzie nawet główną odgrywa tętno jakie osiągamy podczas wykonywania sesji na danym urządzeniu.
Aby osiągnąć efekt, którego oczekujemy, powinniśmy mieścić się z tętnem w pewnym przedziale, który stanowi 60-70% naszych możliwości maksymalnych.
Ten właśnie przedział tętna powoduje, żeorganizm pobiera energię spalając zbędną tkankę tłuszczową. Im
organizm jest młodszy, tym możliwości organizmu są większe.
Dlatego, aby obliczyć swoje przybliżone tętno maksymalne odejmujemy od liczby 220 swój wiek. 

Kolejnym ważnym czynnikiem w naszej drodze do idealnej sylwetki jestczas wykonywania takiej sesji aerobowej.
Zaczynając swoją przygodę z treningiem, powinniśmy poświęcić na to od 20 do 30 minut, natomiast z czasem powinniśmy stopniowo wydłużać sesje - tak do 60 minut.

Jeśli zatem naszym głównym celem jest zrzucenie wagi, a nie kształtowanie wytrzymałości, to polecam zastosowanie się do wyżej wymienionych wskazówek.Autor: Michał Maleszewski
Dołącz do mnie na Fb!


Komentarze