Jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia?

Post będzie drugą częścią do wczorajszego wpisu na tema "Na co zwrócić uwagę przy doborze treningu?"


Wszelkiego rodzaju ćwiczenia i gimnastyka jest zdrowa, ale tylko pod warunkiem jeśli dobrze wykonujemy ćwiczenia, w przeciwnym razie nie osiągniesz zamierzonego rezultatu.
Sama skorzystaj z moich rad lub pokaż post swojemu mężczyźnie.
zdj.© Arne Trautmann 2008/shutterstock.com


Pompki...

przy ćwiczeniu większość z nas próbuje podpierać się tak wysoko, że łokcie są wyprostowane co przeciąża staw łokciowy, ręce powinny być lekko zgięte w łokciach

Dotykanie dłońmi podłogi przy skłonach

Całkowite prostowanie nóg jest niebezpiecznie, szczególnie dla stawów kolanowych. Ugnij lekko nogi w kolanach.Skręcanie szyi...

...przy kręceniu głową jest zagraża tarczom międzykręgowym tzw.dyskom i nie pozwala na rozluźnienie napiętych mięśni karku. Zamiast tego podnośmy i opuszczajmy głowę.


Podnoszenie się do siadu z leżenia...

...z wyprostowanymi nogami jest niebezpiecznie dla dysków. Należy lekko ugiąć nogi, podnieść głowę, przyciągnąć podbródek do klatki piersiowej (plecy lekko zaokrąglone) i powoli podnosić tułów.


Unoszenie bioder...

...stanowi niepotrzebne obciążenie dla kręgosłupa, szczególnie gdy unosimy biodra tak wysoko, że brzuch uwypukla się. Wystarczy, że łopatki dotykają podłogi, a plecy, pośladki i nogi tworzą linię prostą. Gdy jesteśmy w najwyższej pozycji powinniśmy widzieć kości miednicy i kolana.

Starajmy się tego unikać i prawidłowo wykonywać ćwiczenia.


Autor: Michał Maleszewski


Komentarze