Jak zostać Miss

Jestem przekonana, że prawie każda z nas jak była mała chciała zostać miss, każda mała dziewczynka lubi się stroić, nakładać mnóstwo ubrań, przebierać je co 5 minut, udawać modelkę...
Mam małą kuzynkę, która do tego wszystkiego podkrada jeszcze swojej mamie szminkę i zakreśla kształty znacznie wyjeżdżając poza kontur ust.

Chcemy zostać miss...ale, żeby nią zostać, najpierw musimy zgłosić się do konkursu.Skończyły się czasy kiedy kandydatki do tytułu miss były spostrzegane jako "puste lalki"...oczywiście często zdarza się, że mamy do czynienia z "taką"dziewczyną, ale nie myślę, że to "głupota" danej dziewczyny, a tylko brak opanowania, młodość i stres przed castingiem, wystąpieniem przed większą ilością osób.

Rozmawiając z przyjaciółmi, którzy pracują w branży mody wszyscy stwierdzamy, że bardzo zacierają się granice w konkursach miss i konkursach dla modelek.
Być może to dlatego, że dziewczęta, które startują w konkursach miss, również pojawiają się w konkursach dla modelek.

Piszę ten post, ponieważ w moim rodzinnym mieście wielkimi krokami zbliża się  XV edycja konkursu Miss Mielca 2013.


Od 4 lat jestem związana z konkursem, jednak w tym roku szczególnie zaopiekuję się dziewczętami,a także wraz  z Organizatorami zadbamy o to, aby konkurs Miss Mielca zyskał rangę, renomę i aby z roku na rok pojawiało się coraz więcej kandydatek.

Co zmieni się podczas  XV edycji Miss Mielca?

1. Wiek uczestniczek.
W tym roku, aby wziąć udział w wyborach należy mieć ukończone 17 lat, a więc przyjmujemy o rok starsze kandydatki niż do tej pory.

2. Przygotowanie dziewcząt do udziału w Gali oraz sesji zdjęciowej.
Wkrótce po castingu odbędą się warsztaty z zakresu "catwalk" - sztuki poruszania się po wybiegu, które osobiście poprowadzę. Będę z Wami ćwiczyła dopóki nie nauczycie się dobrze prezentować w butach na obcasie :)
Kolejne warsztaty  "Przygotowanie do sesji zdjęciowej" będą miały za zadanie nauczyć prezentacji przed obiektywem, świadomości światła, nauki przekazywania emocji, gry aktorskiej oraz wszystkie informacje dotyczące tego jak powinnyście się przygotować do sesji zdjęciowej.

Ubiegłoroczne warsztaty z Savoir-Vivre

3. Sesja zdjęciowa.
Oj będzie się działo! Postawiliśmy w tym roku na to, aby od A-Z zadbać o kandydatki podczas sesji.
Zmieni się wszystko. Dotychczasową tematykę zdjęć zmienimy na zdjęcia typu fashion oraz zdjęcie w stroju kąpielowym. Dziewczyny, które nigdy wcześniej nie miały wykonywanej sesji zdjęciowej nie zostaną pozostawione same sobie. Będę obecna podczas sesji i wraz z fotografem pomogę w dobraniu odpowiedniej pozycji, abyście mogły maksymalnie dobrze wyglądać.
Kandydatki na sesję zostaną wystylizowane przez dwie mieleckie blogerki, które razem ze mną będą pracowały podczas sesji  www.kjyoshee.blogspot.com
Fryzury i makijaże będą dopełniały całość stylizacji.

Yoshee


Teraz pewnie poprzednie uczestniczki będą się złościły, że zawsze same musiały się o wszystko martwić :)
 Dlatego to kolejny argument, na to, że należy zgłosić się do konkursu :)

4. Gala finałowa.
Aby stawić czoła konkursom Miss organizowanym w Polce, tegoroczna Gala Miss Mielca 2013 nie będzie kategoryzowana (lata 80, Hiszpania itp)oraz zostanie wzbogacona o nowe wyjścia modelek przypominające bardziej pokaz mody.
Będzie to świetna okazja dla wszystkich tegorocznych maturzystek do zapoznania się z ofertą sklepu Yoshee, ponieważ na scenie kandydatki w sukienkach koktajlowych :)Oczywiście jak co roku kandydatki do konkursu będą musiały uczestniczyć w próbach pod okiem znakomitej choreograf Marzeny Gawrońskiej.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Niezamężne dziewczyny w wieku od 17-25 lat mieszkające na terenie Mielca i gminy mielec, wzrost 168- 180 cm.
Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie Miss Mielca 2012?
Należy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy atolstow@korso.pl lub przynieść uzupełniony kupon znajdujący się w gazecie Korso do redakcji Organizatora znajdującej się przy ul. Biernackiego 1 w Mielcu.
Pamiętajmy, że zgłoszenie powinno zawierać:
-imię
-nazwisko
-wiek urodzenia
- miejsce zamieszkania
- 2 aktualne zdjęcia

Następnie wziąć udział w castingu, który odbędzie się w środę 19 grudnia o godzinie 17 w Night Clubie Hotelu Polskiego.

Jak przygotować się do udziału w castingu na Miss Mielca 2013?
Na casting ubierz się schludnie, weź buty na wysokim obcasie i strój kąpielowy.
Pamiętajmy, że osoby niepełnoletnie powinny przyjść z rodzicem lub prawnym opiekunem lub zabrać ze sobą zgodę rodzica na udział w konkursie, która powinna wyglądać tak:


                                                                                 Zgoda

Imię i nazwisko rodzica                                                                     Miejscowość, data


  Wyrażam zgodę na udział mojej córki...................... w castingu na Miss Mielca 2013 oraz udział w Gali Finałowej Miss Mielca 2013.


                                                                                                  podpis rodzica/opiekuna prawnegoNa uczestniczki konkursu czekają niezapomniane chwile, atrakcyjne nagrody oraz szansę na dalszy rozwój w branży modelingu.
Przede wszystkim jest to świetna okazja, aby nauczyć się wielu przydatnych rzeczy oraz dać poznać się ludziom, którzy w przyszłości mogą pomóc nam w spełnieniu swoich marzeń.

Każdej z Was na początku towarzyszy niepokój i niechęć wzięcia udziału w konkursie.
Pamiętaj jak pisałam do Adrianny Mazur oraz Izabeli Ejnik i przekonywałam je do udziału w konkursie...mówiły "Nie nadaję się" do dzisiaj współpracuję z obiema, zapraszając je na pokazy, które organizuję w Warszawie.
Obie zostały rok po roku Mis Mielca :)

Pamiętajcie, że uczestniczki Miss Mielca zdobywają tytuły w takich konkursach jak: Miss Polski, Miss Nastolatek, Queen of  Poland, Photo Models Poland, The Look of  the Year.

Wiara czyni cuda :)
Zapraszam do udziału w castingu na którym zostaną rozwiane wasze wątpliwości.


Miss Mielca 2012- Izabela Ejnik


Miss Mielca 2011- Adrianna Mazur


Miss Mielca 2010- Magdalena Dragan


Miss Mielca 2009- Sabina Haptaś

Miss Mielca 2008- Patrycja Cyganowska

Miss Mielca 2007- Larysa Zielińska
Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze Miss zapraszam do polubienia facebook'owego profilu Miss Mielca

Zapraszam do przeczytania starszych moich postów, pomogą one zapoznać się Tobie z tematyką fashion.

Serdecznie pozdrawiam.
Ilona Jankowska


Komentarze