Mielec Fashion Week 2015 "Diamonds Edition"Troszkę mi zeszło z tym, aby usiąść i napisać coś o przygotowaniach i samym pokazie Mielec Fashion Week. Musiałam ochłonąć, zwolnić, odpocząć.

Zorganizowanie pokazu po rocznej przerwie było dla mnie olbrzymim wyzwaniem. Długo zastanawiałam się czy jest sens nadal to robić. Ciągłe niezadowolenie i obraźliwe komentarze anonimowych osób, nie ułatwiały mi podjęcia decyzji.

A od czego się zaczęło?

W październiku zaczęłam mieć poważne problemy zdrowotne. Budziłam się z wielkim bólem stawów, taki dużym, że nie potrafiłam samodzielnie wstać z łóżka...każdego dnia potrzebowałam godziny, aby rozruszać swoje stawy by móc normalnie funkcjonować.
Wtedy polecono mi lekarza z Mielca i wróciłam na dłuższy czas z Warszawy do rodzinnego miasta.
Zaczęłam rehabilitacje, masaże i dłuższe leczenie, które trwa do dziś.
Będąc w Mielcu spotykałam wiele osób, które pytało "Robisz w tym roku Mielec Fashion Week?", "Dlaczego nie robiłaś pokazu w ubiegłym roku?" , mówili też "Zrób Mielec Fashion Week!", "Brakuje nam twojej imprezy", "Pokaż na co Cię stać!".....
Zaczęłam się coraz częściej zastanawiać nad organizacją pokazu. Czasu pomiędzy rehabilitacjami miałam bardzo dużo, musiałam być na miejscu (w Mielcu) , a jak wiadomo ja nie potrafię siedzieć i nic nie robić.
Decyzję o organizacji pokazu podjęłam przed jednym z seansów kinowych. Przed wejściem na salę spotkałam Tomasza Łępe (prowadził każdą edycję MFW) wraz z Mariuszem zaczęli mnie namawiać do organizacji, mówiąc " Nie poddawaj się. Wiele osób pyta o Mielec Fashion Week".
Już następnego dnia odwiedziłam Pana Dyrektora Samorządowego Centrum Kultury  Jacka Tejchmę i zarezerwowałam termin 14 marca na pokaz MFW.

Kilka dni po ogłoszeniu informacji na swoim prywatnym facebooku Ilona Jankowska odezwał się do mnie Krzysztof Trząski (współorganizator V edycji MFW), chciał zorganizować swój modowy event, ale kiedy dowiedział się, że MFW WRACA złożył mi propozycję współorganizacji.
Zaczęliśmy pracować już od listopada nad pokazem. Dla mnie była to także odskocznia i moment zapomnienia o bólach kręgosłupa, które już wtedy się pojawiały.
Praca w dużej mierze polegała na "załatwieniu" wielu spraw drogą mailową bez wychodzenia z domu.

Zaraz po ogłoszeniu informacji i promowaniu mojej imprezy jak grom z jasnego nieba ogłoszono, że będzie także organizowany drugi pokaz na mieleckim rynku, nie będę nawet traciła swojej energii aby opowiadać o tym w jaki sposób na każdym kroku Organizatorzy TEJ drugiej imprezy podkładali kłody pod nogi. Próbowano kilkoma sposobami utrudnić mi organizację pokazu Mielec Fashion Week lub "wprowadzać w błąd" opinię publiczną.
Organizacja eventu MFW zaczynała być coraz trudniejsza musiałam walczyć ze swoim układem odpornościowym, a także nieuczciwą konkurencją.

Pokochałam cytat "Każda konkurencja jest zdrowa pod warunkiem, że jest zdrowa".
Celem pokazu Mielec Fashion Week, prócz promocji młodych projektantów jest także promocja młodych dziewcząt, które chcą spróbować swoich sił na wybiegu. Daje im  tego możliwości ucząc 'catwalku' oraz organizując pokaz. To się nie zmieni nigdy. Zawsze w pierwszej kolejności będę chciała promować dziewczęta z regionu.


24 stycznia w Hotelu Atena zorganizowaliśmy konferencję prasową oraz casting na modelkę i modela V edycji MFW. Na castingu pojawiły się 23 modelki i 2 modeli. Modele nie wzięli udziału w pokazie, ponieważ ostatecznie nie zgłosił się do nas projektant z modą męską.
Wybrano 14 dziewcząt, które pojawiły się na castingu. Cztery pozostałe zostały wyłonione castingiem indywidualnym. W sumie zaczęliśmy pracować z 18 dziewczętami.
Tylko dwie z wybranych dziewcząt przeszły wcześniej ze mną naukę profesjonalnego poruszania się po wybiegu.

Filmik z castingu
W dniach 10-11 lutego zorganizowaliśmy warsztaty w Domu Weselnym Astoria. Tam dziewczęta odbyły ponad 10 godzin nauki poruszania się po wybiegu, wzięły udział w zajęciach "Brazylijskie kształty" wzmacniające nogi, uda i pośladki, zajęciach pielęgnacji cery oraz zajęciach z najnowszych trendów w modzie. Prócz pracy było dużo zabawy. Zapraszam do obejrzenia filmików i zdjęć.

Warsztaty cz.1  i Warsztaty cz.II

W piątek 27 lutego cztery modelki biorące udział w pokazie Mielec Fashion Week mogły się sprawdzić w pokazie otwarcia atelier Justyny Gamoń (projektantki biorącej udział w MFW).
Był to wspaniale spędzony czas oraz dla niektórych pierwsza prezentacja przed szerszą publicznością,

Przed metamorfozą

Po metamorfozie
Ja z Mariką

Scenografia....
Sobota 7 marca wielkie poszukiwanie drzewek pasujących do naszej scenerii. Musięliśmy znaleźć takie, których gałązki utrzymałyby wiszące kryształy....i tutaj infomacja dla obrońców przyrody: Drzewka wycięte z prywatnej posesji.
Dobrze, drzewka znalezione teraz trzeba je pomalować, ale kiedy skoro na wszystko brakuje czasu...Postanowiłam malować drzewka we wtorek po wizycie u lekarza....Jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy wjeżdżając na posesję moim oczom ukazały się piękne białe drzewa i tato kończący malarskie arcydzieło :) Ulga....Jedna rzecz mniej do wykonania.


Efekt końcowy....
14 marca 2015 roku
Start godzina 9:00  Czas zacząć prace. Zaczynamy wykonywaniem makijaży, fryzur. Zaczynają się przymiarki......praca nad scenografią, pomagają wszyscy brat Gabriel, przyjaciel Artur, ON.

Makijaż, który stał się inspiracją


Próba generalna. Ja i Jarek Szado


Godzina 19:00 zaczynamy pokazy krótkim filmikiem  z przygotowań, podnosi się ekran kinowy, widzom ukazuje się odmienna niż zwykle scena, biała, jakby bardziej bajkowa.

Najpierw utwór Shirley Bassey "Diamonds are forever" w wykonaniu Oli Skrzypek. Później pokazy towarzyszące marki Jandamar i projektantki Anety Larysy Knap, właścicielki marki FOLK DESIGN.
W końcu pokazy 10 projektantów biorących udział w konkursie i pokaz honorowy marki MO.YA Fashion, która w 2014 roku otrzymała wyróżnienie za najpiękniejszą kolekcję damską w kategorii marki polskie, magazynu Moda&Styl.

Jeszcze jedno pytanie do prowadzącego zadane przez Kingę Bielec...Zaczynamy.....

W tym samym czasie u modelek....

                                     


Moje nerwy i stres wraz z ostatnim gongiem zapowiadającym rozpoczęcie pokazu Mielec Fashion Week, ustały. Zero stresu, właściwie czułam radość. Zadowolenie z modelek, z projektantów, z bardzo licznie zgromadzonej publiczności, z prowadzących, z osób na backstag'u które mi pomagały.Kuba w roli frontstage managera...Wygląda na zmęczonego?


                                      


                                     Transmisja " na żywo" pomysł mojego współorganizatora Krzysztofa okazał się dużym sukcesem. Oglądało nas dużo osób. Było kilka problemów, ale nie zawsze jesteśmy w stanie nad wszystkim zapanować.

U modelek...


Nie będę pisała o poszczególnych kolekcjach. Odeślę was do recenzenta tegorocznej edycji QUBA
Na blogu u niego przeczytacie także kto wygrał i z jaką kolekcją.


Ja chciałam się z Wami podzielić emocjami.

Wiem, że tegoroczną edycją wysoko podniosłam sobie poprzeczkę na przyszłość, ale przecież o to chodzi, żeby każda następna była lepsza.
Sytuacja związana z moją chorobą dała mi więcej czasu na przygotowanie V edycji dlatego też widać różnicę pomiędzy I,II,III,IV edycją , a tegoroczną.

Do dzisiaj otrzymuję miłę wiadomości i telefony od osób, które były na pokazie, oglądały nas online lub uczestniczyły w imprezie "od środka".
To właśnie takie momenty dają mi siłę na przyszłość, pokazują że warto robić coś dla innych.

Mielec Fashion Week jest moim dzieckiem. Dlatego chce dla niego jak najlepiej.
V edycja Mielec Fashion Week jest sukcesem wszystkich w niej uczestniczących:
- mojego współorganizatora Krzysztofa Trząskiego
- modelek, które dały z siebie wszystko
- projektantów, którzy zechcieli się zaprezentować
- makijażystek pod przewodnictwem Agaty Kozioł i Katarzyny Czyrny
- fryzjerek pod przewodnictwem Ewy Wacławik
- prowadzących: Tomka Łępy i Jarosława Szado
- agencji MCDESIGN, która wykonała plakaty, zaproszenia, bilety i stronę internetową Mielec Fashion Week
- Sponsorów
- Pawła Wacławika, który zagrał "na żywo"
- Mariusza Mokrzyckiego, który wspierał mnie od samego początku i pomagał we wszystkim w czym tylko mógł, a jak nie mógł to i tak pomagał :)

Dzięki Mielec Fashion Week młody projektant (18 latek) Dawid Duma, zaczyna studia w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.Ta edycja dała mi olbrzymią siłę i otworzyła przede mną nowe możliwości. Nowe możliwości dla 9 modelek, które otrzymały roczne kontrakty ZŁOTA GWIAZDA od Centrum Filmowego ATV Film, umożliwiające prezentacje i dostęp do informacji o castingach i zleceniach, w których pośredniczy ATV GROUP& Casting Online.Cenne dla mnie:
- słowa Jarka Szado "Ilona jestem z Ciebie bardzo dumny."
- projektanta "Mielec miażdży! Czułem się tam fantastycznie. Dziękuję, nawet nie za nagrody, ale za poznanych tam ludzi, atmosferę i emocje.Mielec Fashion Week jak dotąd mówię serio najlepszy event pod względem organizacji, modelek i show"
- pojektantki "Cudnie było"
- projektantki "Przyznam szczerze, że na początku wydawało mi się, że w Mielcu będzie bardzo niski poziom, a okazało się, że była duża konkurencja, a sama impreza jest zorganizowana na bardzo wysokim poziomie"

I na koniec myśl Ziga Ziglera, na którą spoglądałam każdego dnia budząc się....

"Mógłbyś osiągnąć w życiu wszystko, co chcesz, gdybyś tylko choć trochę pomógł innym ludziom osiągnąć to, czego oni chcą."

Dziękuję Wam wszystkim.
Ilona Jankowska


Z wizytą u Pana PrezydentaKolacja z modelkamiPrzymiarkiJa

Maja Hnat- wyróżnienie MFW 2015, Dawid Duma- Projektant MFW 2015, Barbara Piekut- Pzyjaciel MFW 2015Komentarze

Prześlij komentarz