"Być" jak Claudia Schiffer


Podczas sześcioletniej pracy w branży modelingu zbieram materiały: ciekawostki, filmiki, plotki, wycinki z gazet, wartościowe wywiady z ludźmi z branży modelingu.
Mam segregatory, książki, notatniki, pliki w komputerze przydzielone do danego projektanta, modelki, modela, stylisty itp.
Przede wszystkim robię to po to, aby móc "śledzić" drogę kariery ludzi z branży, analizować ich ruchy i patrzeć na wskazówki, które mogę później wykorzystać w pracy z modelkami.Claudia Schiffer dziś ma 45 lat i jest niewątpliwie jedną z najsłynniejszych modelek świata.
Określana mianem niezrównanej i okrzyknięta  przez magazyn GQ "najpiękniejszą dziewczyna świata".
W magazynach bardzo często porównywana do Brigitte Bardot czy Marilyn Monroe.

Jako młoda dziewczynka, wychowywała się w niemieckim mieście Rheingurg. Jej ojciec prawnik, bardzo chciał, aby Claudia kontynuowała rodzinną tradycję i także zdawała na prawo.
Nadzieję ojca zostały zaprzepaszczone, ponieważ jako siedemnastolatka została zauważona na dyskotece przez dwóch szefów Metropolitan, wtedy jednej z czołowych paryskich agencji modelek.
Przeprowadziła się do Paryża i w bardzo krótkim czasie zyskała rozgłos.

Przekładając to na teraźniejszość...Wyobraź sobie, że masz predyspozycje do bycia modelką (może nie musisz sobie wyobrażać , tylko tak właśnie jest :) )podchodzi do Ciebie na dyskotece dwóch mężczyzn i proponuje Ci kontrakt w agencji...Wierzysz im?
Jeśli przeczytałaś/eś wczorajszy mój post, to pewnie nie..., zaraz rzucamy podejrzenia, nie jesteśmy tacy ufni, zresztą bardzo dobrze. W dzisiejszym świecie nie powinniśmy być nadto ufni z racji tylu nieprzyjemności i skandali jakie dziś dzieją się w branży modelingowej.
Dziś raczej tak nie funkcjonują scouci, na pewno nie w Polsce.

Wielka przygoda Claudii Schiffer rozpoczęła się od kampanii reklamowej perfum i dżinsów Guess?
Jej wydęte wargi i demoniczny wygląd doskonale zgrały się z charakterem reklamy.


Debiut na wybiegu.

W 1990 roku Karl Lagerfeld, góru świata mody zaangażował modelkę do styczniowego pokazu mody marki Chanel. Był to jej pierwszy występ na wybiegu. Odtąd Claudia stała się muzą dla wielkiego domu mody Chanel i mówi się, że była najważniejszą ich modelką
Pod względem ilości okładek Claudia Schiffer jest chyba rekordzistką, z tego co udało mi się dowiedzieć, pojawiła się na nich ponad 700 razy.

Jej paryska agentka Arline Souliers uważała, iż "ta dziewczyna ma bardzo szczególny dar (...) czegokolwiek się dotknie, obraca się z złoto".

Magazyn "Forbes" ocenił majątek modelki na 55 mln dolarów.

Życie prywatne.

Została zauważona podczas jednego z występów słynnego iluzjonisty (Davida Copperfielda) i od tamtej pory przez 6 lat była z nim w związku.
Urodziła trójkę dzieci (syna i dwie córeczki)

Przyglądając się karierze Claudii Schiffer i modelkom z jej "czasów" (Cindy Crawford, Lidy Evengelisty, Naomii Cambell) widzimy,  że modelki  z wieloletnim doświadczeniem w branży pracowały jeszcze po ukończeniu trzydziestki, a więc nie zakończyły pracy z "pojawieniem się pierwszej zmarszczki".

Aby odnieść sukces w modelingu potrzebne są dobre geny, niecodzienna uroda i mnóstwo szczęścia.
To szczęście często zależy od tego, że pojawimy się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie.
Dlatego życzę Wam, "bywania" tam gdzie pojawia się to "szczęście" :)Kartoteka Claudii Schiffer

Brytyjska agencja: Elite Premier
Nowojorska agencja: Metropolitan
Paryska agencja: Metropolitan
Narodowość: Niemiecka
Wzrost: 180
włosy: blond
oczy niebieskie


Komentarze

 1. No, ja to najwyżej fotomodelką zostanę z moim wzrostem hehe ;)
  A tak serio to podziwiam modelki z "tamtych lat", piękne, błyskotliwe i nie aż tak wychudzone jak te współczesne. Czasy się zmieniają, ale Claudia czy Cindy czy Linda to prawdziwe ikony.

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam <3

  ~~~~~~~~>
  Zapraszam również na mój blog.
  www.bambiboho.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczny wpis! Pozdrawiam serdecznie,
  Natalia Penar

  OdpowiedzUsuń
 4. Claudia jest cudem natury, piękno w najlepszym wydaniu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz