Zmieniające się sylwetki modelek na polskich wybiegach


Niezmiernie cieszy mnie fakt, że coraz rzadziej castingi na modelki do pokazów znanych i lubianych wygrywają "przesuszone" dziewczęta.

Mam wrażenie, że w ciągu ostatnich dwóch lat częściej angażuje się do pokazów modelki o nieco sportowej sylwetce, bardziej kobiece.

Jest to najbardziej widoczne podczas pokazów bielizny. Nawet marka Victoria's Secret produkująca luksusową bieliznę zatrudniła modelkę o krągłej sylwetce.

Kate Upton w 2011 zatrudniona przez VS

Świat mody wielokrotnie oskarżany jest o lansowanie anorektycznego wizerunku.
Zdecydowanie popieram przepisy, które wprowadzono w Brazylii. Każda modelka przechodzi tam badania lekarskie, a dziewczęta u których stwierdzono zaburzenia łaknienia ma zakaz wyjścia w pokazach.

Jestem pewna, że sytuacja w Polsce się zmieniła, ale nie zmieniło się to w przypadku naszych krajowych agencji, które wysyłają modelki na kontrakty zagraniczne.

Podczas ostatniego pokazu, podpytałam jedną z modelek ( znanej polskiej agencji) czy sprawa wymiarów jest traktowana bardziej liberalnie? Odpowiedziano mi, że nadal dziewczęta są stawiane pod presją zrzucania kilogramów. Jedna z dziewcząt, która miała wylecieć na kontrakt do Tokio przed wylotem musiała zrzucić 5 kg.
Dziewczyna ma 178 cm wzrostu, a obecnie waży 54 kg.

Nie wydaje mi się, żeby sytuacja za granicą się zmieniła. Nadal obowiązuje 88-90 w biodrach i wątpię, żeby projektanci zaczęli nagle szyć ubrania dla modelek mających 92 w biodrach.

Na wybiegu Paprocki& Brzozowski coraz częściej widzimy modelki o kobiecych kształtach.

Paprocki&Brzozowski


Bizuu wiosna-lato 215
Maciej Zień 2015

Maciej Zień 2015


W ciągu najbliższych kilu lat z witryn sklepu Mango i Zara (hiszpańskiej marki) mają zniknąć rachityczne manekiny, a zastąpić je modele o większych kształtach.

Może zatem najwyższy czas ,aby na wybieg wpuścić zdrowiej wyglądające kobiety.


Komentarze

  1. Az przyjemniej się patrzy. Bycie fit jest w cenie. Wystarczy spojrzeć na siłownię - bardziej nam zalezy na wyrzeźbieniu ciała- i to jest super! ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz