Co kryje się pod MK?


Nazwisko tego projektanta  rozpoznaje każda aspirująca miłośniczka mody, bizneswoman czy "żona bogatego męża".Jego torebki, buty, zegarki i ubrania stają się przedmiotem pożądania.
Logo MK wśród Polek jest tak popularne jak kiedyś krokodylek Lacoste.
Torebki Michaela Korsa stały się symbolem statusu, osiągnięcia pewnego pułapu. Zwłaszcza, że nie jest to szalenie drogi pułap.
Produkty Michaela Korsa (dużo tańsze) można już znaleźć w sklepach TK Maxx i outletach co powoduje, że firma sama ze sobą zaczyna konkurować i zjadać swój ogon (takie fajne określenie gdzieś ostatnio wyczytałam).
Według badań sprzedaż marki w Europie czy Azji w stosunku do ubiegłego roku wzrosła o 72%
Wszyscy chcą go "nosić" a na jego temat nie wiele osób potrafi coś powiedzieć.Postaram się przybliżyć wam sylwetkę projektanta, abyście poznały/li historię marki, projekty, a także działalność w Polsce. Projektant urodził się w sierpniu 1959 roku. Jego życie od początku było związane z modą, ponieważ jego matka była modelką. 
Mało kto wie, że Michael Kors to Karl Anderson, a historia jest taka, że kiedy jego matka ponownie wyszła za mąż, zmieniła swoje nazwisko na Kors, a Karlowi zaproponowała zmianę imienia i tak narodził się nam Michael Kors.
Miał 5 lat kiedy jego matka wyszła ponownie za mąż, a on sam w tym wieku pomógł w zaprojektowaniu mamie sukni ślubnej.
Jako nastolatek projektował ubrania i sprzedawał je w piwnicy rodziców.
Rozpoczął studia na  Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, ale po dziewięciu miesiącach zrezygnował/ wywalili go...nie wiem, które źródła są bardziej wiarygodne.
Wtedy zaczął pracę w butiku, gdzie dostał niewielkie miejsce do projektowania.

Dyrektor do spraw sprzedaży bardzo szybko zauważył talent Korsa i zaproponował mu, aby przedstawił kupcom jego dotychczasowe projekty. Już wtedy zyskały popularność.

W 1981 roku (kiedy mnie jeszcze nie było na świecie:) ) Kors uruchomił sprzedaż swojej kolekcji, która sprzedawała się świetnie i ku zdziwieniu wszystkich nagle w 1993 roku ogłosił bankructwo.
Powrócił 4 lata później z tańszą linią odzieżową i akcesoriami (wtedy także został dyrektorem kreatywnym marki Celine).
Tworzył świetne projekty i z pewnością za jego sprawą marka Celine zyskała jeszcze bardziej na popularności.
W 2003 roku postanowił odejść i skupić się na swojej marce.
Zaczął projektować także dla mężczyzn.
Mogliśmy oglądać go jako jurora w 11 sezonach amerykańskiej wersji PROJECT RUNWAY. Według analityków im bardziej będą się sprzedawać produkty Korsa, tym mniejsza wartość firmy.
Pomimo wzrostu sprzedaży akcje Korsa tracą na wartości, a dlaczego tak jest?

Marka jest luksusowa, ale daleko jej do Diora, LV, czy Chanel. Nie jest jednak sieciówką taką jak ZARA. Analitycy w badaniach wykazują, że akcesoria  MK są tworzone z myślą o kobietach które z Zary już kolokwialnie "wyrosły",a na Diora ich nie stać lub szkoda im pieniędzy.
Pojawia się coraz więcej okazji na kupienie tańszej torebki, ze względu na sprzedaż internetową taką jak Zalando czy podróże do Europy, Stanów Zjednoczonych gdzie są już outlety tej marki. To jest podobno podstawowym problemem.
Mówi się też, że dla kobiet, które lubią "hight fashion" marka staje się powoli obciachowa, bo coraz więcej osób ją "nosi".
Czy jest obciachowa? Odpowiedzcie sobie sami.
Wydaje mi się, że nie wypada mówić o obciachu kupując torebkę za 300-500 Euro w czasie kiedy z pracą jest coraz gorzej dla młodego człowieka. 


Do niedawna w Polsce istniały tylko dwa salony Michaela Korsa w Warszawie. Jeden w Domu Mody Klif, a drugi w Galerii Mokotów.  (Miałam przyjemność uczestniczyć w otwarciu tego pierwszego i widzieć jak powstaje).
Od niedawna salony znajdują się także w Piasecznie, Gdyni i Poznaniu.

Odzież, akcesoria, buty projektu Michaela Korsa nie są tanie, ale też nie są najdroższe, a piękne jest to, że projektant zaangażował się w zbiórkę pieniędzy oraz szerzenia świadomości społeczeństwa o problemach potrzebujących.
Michael Kors należy do największej na świecie organizacji humanitarnej WFP, działającej pod skrzydłami ONZ.
Marka Korsa uczyniła serdeczny gest w stronę głodnych dzieci i w marcu wprowadziła na rynek dwa modele zegarków UNISEX z linii WATCH HUNGER STOP, z których całkowity dochód przeznaczony jest na walkę z głodem, co oznacza, że za cenę jednego zegarka wyżywionych zostanie 100 dzieci.
Czy wiedziałaś/eś o tym? Czy to nie jest piękny gest?Obecnie dyrektorem kreatywnym marki Michael Kors jest jego mąż Lance LePere.

A na koniec....
Jeśli chcesz odwiedzić firmowy salon Michaela Korsa to polecam wybrać Salon znajdujący się w Domu Mody Klif w Warszawie.
Jest tam świetna atmosfera, profesjonalne doradztwo i świetna ekipa.

A przy okazji zapraszam na mój Instagram. Znajdziesz mnie jako: ijankowska

Komentarze

  1. Moze i Michael Kors jest marka popularna, moze juz obciachowa, ale prawda jes taka, ze projekty Korsa sa po prostu ładne, praktyczne i ponadczasowe :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Prestiz Michaela Korsa spadl przez zalewajace rynek podrobki z Chin. Jak widze na ulicy co druga dziewczyne ze naczkiem MK to mi slabo...
    Ja mam 4 torebki Michaela Korsa. Kilka par butow, ubrania i wiem ze te rzeczy nie sa tanie ale jakosc oryginalu jest naprawde swietna. Ale jak ktos sie zna i potrafi docenic od razu odrozni oryginal od tandetnej podrobki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz